PUBG Mobile yüzünden intihar etti!
Son dönemlerin en popüler oyunlarından biri olan PUBG, milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor.

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan efsanevi Battle Royale oyunu, tabiri caizse kan dondurucu cinsten bir olay ile gündeme geldi. Hindsitan’ın Mumbai şehrinde yaşayan 18 yaşındaki bir genç PUBG oynatabilen bir telefon için ailesinden yaklaşık olarak 37.000 Hint Rupisi (2.700 TL) istedi.Ancak, çocuklarının bu isteğini reddeden anne ve baba en fazla 20.000 Hint Rupisi (1450 TL) verebileceklerini söyledi. Ailesinin istediğini gerçekleştirmemesi sonucu, intihara kalkışan genç almış olduğu ip ile kendisini mutfakta olan vantilatöre kendini asarak hayatına son verdi.

Şimdilik gencin söz konusu oyun yüzünden mi yoksa başka bir sebepten dolayı mı intihar ettiği bilinmiyor. Ancak, yerel polisin aktarmış olduğu bilgilere göre, intiharın ana sebebi olarak şimdilik bu konu üzerinde duruluyor.

Hatırlasanız, daha önceden de söz konusu Battle Royale oyunu yüzünden Alexey M. adlı 15 yaşındaki bir çocuk oyunun etkisinde kalıp genç bir kadınını öldürmüştü.

Yaşanan bu olay sonrası, kısa bir süre içerisinde 15 yaşındaki çocuğu yakalayan polisler, çocuğun oyunun etkisinde kaldığını ve oyundaki bir senaryoyu canlandırarak genç kadını öldürdüğünü belirtmişlerdi.